Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Servisdelar 9895092



*

nr 989 5092


Servisdelar

Gefle, 30-tal


Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 oktober 2015
kl 18:38:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/10 11:44:25 1      250 kr
21/10 13:54:13 2      150 kr
21/10 13:54:13 1      200 kr (Budbetjänt)
21/10 13:54:26 2      250 kr
21/10 13:54:26 1      250 kr (Budbetjänt)
24/10 10:54:21 3      Vinnande bud
25/10 10:34:11 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
  • 6014 Kaffekoppar
    + assietter, 12 delar, Royal Copenhagen, Assietter..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:53
  • 5060 Kaffekoppar
    5 delar, Grodblad, Upsala-Ekeby
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:51
  • 6061 Kaffekoppar
    6 st, "Krokus", Esteri Tomula & Peter Winquist, Ar..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:37
  • 6568 Servisdelar
    30 delar, ”Prunus”, Stig Lindberg (1916-1982), Sve..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:06
  • 3519 Servisdelar
    68 delar, Royal Doulton, "Bunnykins" porslin med d..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:45
  • 6569 Servisdelar
    England, ”Coalport”, ca 30 del
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:47




Ladda ner broschyr